Gdzie zabrać dzieci na wycieczkę koło Rzeszowa?

Alpaki na Spacerze

Kto nie szuka atrakcji dla dzieci na Podkarpaciu?

Każdy kto ma dzieci niejednokrotnie zadawał sobie pytanie, gdzie zabrać dzieci na wycieczkę koło Rzeszowa?

Oczywiście nie jest tajemnica ze spędzanie czasu z dziećmi na Podkarpaciu może być bardzo różnorodne, ale musimy pamiętać, iż musi być dostosowane do zainteresowań dzieci oraz warunków pogodowych.  Podkarpackie ma do zaoferowania bardzo dużo dla rodzin poczynając od starego rynku w Rzeszowie czy Przemyślu, a kończąc na chodzeni po dzikich zakątkach Bieszczad. W tym blogu skupimy się na tym co można robić z dziećmi koło Rzeszowa, naprawdę niedaleko Rzeszowa.

 

Pogórze Dynowskie

Na podkarpaciu 25 minut od Rzeszowa odwiedzamy dzisiaj w naszym blogu Pogórze Dynowskie.  

Ten rejon koło Rzeszowa ma do zaoferowania naprawdę wiele, zaczynając od miejsc takich jak Dworek w Hadlach Szklarskich, czy The Farm Jawornik Polski , mini zoo z Alpakami, lub po prostu zamek w Dubiecku .

Ale po kolei:

 Poniżej kilka propozycji na to jak można spędzić czas z dziećmi na Podkarpaciu, które mogą sprawić radość zarówno dziecku, jak i Tobie.

Dworek w Hadlach Szklarskich

 

Zespół Pałacowo Parkowy w Hadlach Szklarskich to malownicze miejsce usytuowane z dala od miast i ciągów komunikacyjnych na Pogórzu Przemysko-Dynowskim we wsi Hadle. Dzieci znajda tutaj dużo atrakcji takich jak basen z wodnym placem zabaw, sauny, lodowisko, kręgielnia, ścianka do wspinaczki, boiska do gry w piłkę nożną i siatkową, kortu tenisowego, altany z grillem, placu zabaw dla dzieci i bezpłatnego parkingu, stawu z możliwością wędkowania dla gości oraz strzelnicy multimedialnej. Tutaj naprawdę można niedaleko od Rzeszowa spędzić nie jeden ale kilka dni. Obiekt jest nowy i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

 

The Farm Jawornik Polski

Tuz za rogiem  w bardzo bliskiej odległości  od Dworku w Hadlach znajduje się The Farm Jawornik Polski a w nim Alpaki i mini zoo. To miejsce które spowoduje iż wasze dzieci będą miały niezapomniane chwile na lonie natury z pięknymi widokami na Pogórze-Dynowskie. Tutaj dzieci będą mogły pogłaskać konika, karmić kózki, wziąć Lamę na spacer czy poprzytulać króliczki. Ale oczywiście główna atrakcja są Alpaki, które są również używane do alpakoterapii. Te niesamowite alpaki na Podkarpaciu potrafią rozkochać w sobie cale rodziny. Tutaj również jest miejsce na grilla i interaktywny plac zabaw. Fantastyczne miejsce na rodzinna wycieczkę.  

Zamek w Dubiecku

 

Kolejna atrakcja również za rogiem, tym razem od The Farm Jawornik Polski to zamek w Dubiecku. Ten 14-sto wieczny zamek dzisiaj to luksusowy hotel z restauracja. Ale ciągle w zamku znajda państwo dobrze zachowany kamienny skarbczyk , wszystko z cudownie ułożonymi i stylizowanymi krzesłami, stołem oraz fragmentami malowideł na ścianach. Przepiękny park z urocza małą rzeczka i stadem danieli wokół dodaje uroku całej scenerii. Tak ze Zamek w Dubiecku dla dzieci zainteresowanych historią, jest niepowtarzalna okazja, gdzie mogą dowiedzieć się więcej o przeszłości tego regionu.

 

Bieszczadzki Park Narodowy

Mówiąc o Podkarpaciu trudno nie wspomnieć Bieszczad. Pogórze-Dynowskie  znajduje się na pograniczu Bieszczad. I stad już tylko parę kilometrów do Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Tutaj dzieci będą mogły cieszyć się pięknymi widokami gór, a także uczestniczyć w łagodnych wędrówkach dostosowanych do ich umiejętności.

 

Tak wiec jak widać Podkarpacie to kraina pereł i jest co zwiedzać ale zawsze musimy Pamiętać że kluczowym elementem spędzania czasu z dziećmi jest dostosowanie aktywności do ich wieku, zainteresowań i umiejętności. Podkarpacie oferuje wiele różnorodnych miejsc, które mogą dostarczyć ciekawych doświadczeń i wspólnych radosnych chwil z rodzina.

 

Poznaj alpaki osobiście!

Zapraszamy do naszej farmy w Jaworniku Polskim niedaleko Rzeszowa!