Atrakcje Turystyczne w Miescie Jawornik Polski

Alpaki na Spacerze Jawornik Polski

Spacer z Alpakami 

Czy spacerowałeś z alpakami? Jeśli nie, być może zastanawiasz się, o co tyle szumu!

Dziesięć lat temu niewiele osób mogło powiedzieć, że spacerowało z alpakami! W dzisiejszych czasach nie jest to już takie niezwykłe! W Polsce jest sporo hodowli alpak i wiele z nich oferuje spacery z alpakami lub doświadczenia z alpakami. Ale dlaczego to niezwykłe doświadczenie stało się tak popularne?

Nie sądzę, że istnieje jedna, pojedyncza odpowiedź, ale raczej wiele wysoce prawdopodobnych odpowiedzi! Omówmy kilka z nich! Po pierwsze, ale nie najważniejsze, naszym zdaniem, alpaki są niesamowicie urocze! Jak możesz wyglądać ładniej w swoich postach na Instagram lub na zdjęciu profilowym na Facebooku, niż pozować do selfie z najbardziej puszystymi zwierzętami!

Ale ich wspaniałego runa i słodyczy nie można i nie należy lekceważyć,  te cudowne, czujące stworzenia to znacznie więcej. I dlatego myślimy, że spacery z alpakami stały się tak popularne. Alpaki są delikatne, miłe i słodkie. Są niepozorne, a jednocześnie mądre. Spacer z alpakami w niczym nie przypomina spaceru z psim przyjacielem! Zacznijmy od tego, że większość alpak nie ma misji dotarcia do następnej latarni! Nie wąchają ziemi ani nie desperacko chcą dostać się do parku. Alpaki żyją chwilą. Alpaki idą w tempie, które im odpowiada. Przechodzą kilka kroków, a następnie zatrzymują się, aby skosztować trawy, zerwać kilka liści z drzewa lub wciągnąć kęs smacznego krzewu! Nie spieszą się, właściwie pośpiech po prostu nie istnieje w ich słowniku! Spacer z alpakami polega na relaksie – cieszeniu się towarzystwem pięknego i wyluzowanego zwierzęcia, podczas gdy obserwujesz śpiew ptaków w górze, pszczoły brzęczące w żywopłocie i świerszcze skaczące po trawie. Spacer z alpaką sam w sobie jest niezwykle relaksujący. „Tempo alpaki” działa kojąco na duszę i podczas spaceru naprawdę zapominasz o swoich problemach, ponieważ mała bańka, w której przebywasz ze swoim alpakowym przyjacielem, to naprawdę wszystko, czego potrzebujesz tu i teraz.

Potem są te duże, pełne emocji oczy. Tak, wypatrują „drapieżników” i tak, spacer z alpaką i spotkanie niczego niepodejrzewającego psa spuszczonego ze smyczy może doprowadzić do bardzo spanikowanej alpaki! Ale kiedy są zrelaksowani i idą obok ciebie, te oczy mają ogromną głębię! Ich dusze są niemal widoczne poprzez piękne, długie rzęsy. Są ciekawi otaczającego ich świata i jako pierwsi dostrzegą jelenia przed sobą, kanię rudą unoszącą się nad nimi i króliki podskakujące na sąsiednim polu kukurydzy. Obserwuj je i zrób krok lub dwa w ich „butach”, a zobaczysz, że życie alpaki to przede wszystkim życie w spokoju i życiu chwilą.

Spacery z Alpakami

Spacery z alpakami dają także wyjątkowy wgląd w fascynującą dynamikę stada. Tak jak kochamy i chronimy naszą rodzinę i przyjaciół, alpaki wydają się czuć to samo. Przed każdym spacerem opowiadamy naszym gościom o naszym porządku w stadzie i jak to wygląda podczas spaceru z alpakami. Tak jak my, są liderzy, naśladowcy i tacy, którzy lubią czuć się bezpiecznie w środku dużej grupy. Są pionierzy, ci, którzy szukają psot i tacy, którzy zawsze szukają spokojnego życia! Kiedy przyjdziesz na spacer z alpaką do The Farm Jawornik Polski , spróbujemy połączyć Cię z alpaką, która Ci odpowiada! Jeśli wolisz wolne tempo życia, mamy Lars, szczęśliwie pędzących z tyłu, spędzających miło czas i cieszących się po prostu „byciem”, bez potrzeby pośpiechu. Ale jeśli jesteś osobą, która zawsze lubi być na czele, przejmować inicjatywę, wychodzić i pokazywać drogę, Merido , jest dla ciebie. Jego dociekliwa osobowość i intuicja pomagają mu być pionierem, on daje innym „pewność siebie” do naśladowania.

 

Oczywiście jest tego o wiele więcej. Konie, koty, psy itp. są wykorzystywane w terapii zwierząt od wielu lat. Ich „udomowienie” uczyniło z nich prekursorów pomagających ludziom potrzebującym terapii. Delikatność, bezpretensjonalność, miłość do człowieka, towarzystwo, empatia i umiejętność życia chwilą to tylko niektóre z wielu cech ważnych w terapii zwierząt. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że alpaki są również udomowione. Alpaki nie są dzikimi zwierzętami i nigdy nie były! Mają te same niesamowite cechy, co nasi przyjaciele, którzy zwykle zajmują się terapią na zwierzętach, więc dlaczego nie mieliby zapewnić emocjonalnego wsparcia tym, którzy naprawdę tego potrzebują?

 

Spacer z Alpakami

Odpowiedź brzmi: mogą i robią to! Wybrana liczba hodowców alpak, takich jak my, zabiera nasze alpaki z pola na godzinę lub dwie (zawsze z kilkoma kumplami – pamiętaj, że to zwierzęta stadne!), aby spotkać ludzi, którzy naprawdę potrzebują trochę miłości do alpak . Wyobraź sobie na przykład, że jesteś w domu opieki, przykuty do łóżka lub poruszający się na wózku inwalidzkim, a potem pojawia się małe stado alpak, by wywołać uśmiech! Możesz je głaskać, karmić, uczyć się o nich wszystkiego, siedząc w zaciszu własnego łóżka lub krzesła. Tak, to nie to samo, co wizyta na farmie lub możliwość pójścia na spacer z alpakami, ale to druga najlepsza rzecz, a na ten czas masz do zaoferowania wspaniałe i cenne zwierzę, które możesz poznać i cieszyć się. Te chwile mają ogromne znaczenie dla wielu osób, czy to przebywających w domu opieki, ośrodku dla osób u kresu życia, w hospicjum, czy też u osób zmagających się z szeregiem dodatkowych potrzeb lub chorobami psychicznymi.

 

 

Chodzenie na spacery z alpakami to naprawdę relaksujące przeżycie. Ale jeśli szukasz w pobliżu miejsca na spacer po alpakach, zajrzyj do nowego miasta na Podkarpaciu, Jawornika Polskiego. Jawornik Polski w okolicach nie tylko Rzeszowa,również alpaki koło Przemyśla, alpaki koło Sanoka , alpaki koło Przeworska. Jesteśmy w samym sercu Podkarpacia. Na naszej Farmie nie tylko przeżyjesz niezapomniane chwile z alpakami ale również dowiesz się wiele fascynujących faktów o tych wspaniałych zwierzętach!!

Poznaj alpaki osobiście!

Zapraszamy do naszej farmy w Jaworniku Polskim niedaleko Rzeszowa!

Gdzie zabrać dzieci na wycieczkę koło Rzeszowa?

Alpaki na Spacerze

Kto nie szuka atrakcji dla dzieci na Podkarpaciu?

Każdy kto ma dzieci niejednokrotnie zadawał sobie pytanie, gdzie zabrać dzieci na wycieczkę koło Rzeszowa?

Oczywiście nie jest tajemnica ze spędzanie czasu z dziećmi na Podkarpaciu może być bardzo różnorodne, ale musimy pamiętać, iż musi być dostosowane do zainteresowań dzieci oraz warunków pogodowych.  Podkarpackie ma do zaoferowania bardzo dużo dla rodzin poczynając od starego rynku w Rzeszowie czy Przemyślu, a kończąc na chodzeni po dzikich zakątkach Bieszczad. W tym blogu skupimy się na tym co można robić z dziećmi koło Rzeszowa, naprawdę niedaleko Rzeszowa.

 

Pogórze Dynowskie

Na podkarpaciu 25 minut od Rzeszowa odwiedzamy dzisiaj w naszym blogu Pogórze Dynowskie.  

Ten rejon koło Rzeszowa ma do zaoferowania naprawdę wiele, zaczynając od miejsc takich jak Dworek w Hadlach Szklarskich, czy The Farm Jawornik Polski , mini zoo z Alpakami, lub po prostu zamek w Dubiecku .

Ale po kolei:

 Poniżej kilka propozycji na to jak można spędzić czas z dziećmi na Podkarpaciu, które mogą sprawić radość zarówno dziecku, jak i Tobie.

Dworek w Hadlach Szklarskich

 

Zespół Pałacowo Parkowy w Hadlach Szklarskich to malownicze miejsce usytuowane z dala od miast i ciągów komunikacyjnych na Pogórzu Przemysko-Dynowskim we wsi Hadle. Dzieci znajda tutaj dużo atrakcji takich jak basen z wodnym placem zabaw, sauny, lodowisko, kręgielnia, ścianka do wspinaczki, boiska do gry w piłkę nożną i siatkową, kortu tenisowego, altany z grillem, placu zabaw dla dzieci i bezpłatnego parkingu, stawu z możliwością wędkowania dla gości oraz strzelnicy multimedialnej. Tutaj naprawdę można niedaleko od Rzeszowa spędzić nie jeden ale kilka dni. Obiekt jest nowy i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

 

The Farm Jawornik Polski

Tuz za rogiem  w bardzo bliskiej odległości  od Dworku w Hadlach znajduje się The Farm Jawornik Polski a w nim Alpaki i mini zoo. To miejsce które spowoduje iż wasze dzieci będą miały niezapomniane chwile na lonie natury z pięknymi widokami na Pogórze-Dynowskie. Tutaj dzieci będą mogły pogłaskać konika, karmić kózki, wziąć Lamę na spacer czy poprzytulać króliczki. Ale oczywiście główna atrakcja są Alpaki, które są również używane do alpakoterapii. Te niesamowite alpaki na Podkarpaciu potrafią rozkochać w sobie cale rodziny. Tutaj również jest miejsce na grilla i interaktywny plac zabaw. Fantastyczne miejsce na rodzinna wycieczkę.  

Zamek w Dubiecku

 

Kolejna atrakcja również za rogiem, tym razem od The Farm Jawornik Polski to zamek w Dubiecku. Ten 14-sto wieczny zamek dzisiaj to luksusowy hotel z restauracja. Ale ciągle w zamku znajda państwo dobrze zachowany kamienny skarbczyk , wszystko z cudownie ułożonymi i stylizowanymi krzesłami, stołem oraz fragmentami malowideł na ścianach. Przepiękny park z urocza małą rzeczka i stadem danieli wokół dodaje uroku całej scenerii. Tak ze Zamek w Dubiecku dla dzieci zainteresowanych historią, jest niepowtarzalna okazja, gdzie mogą dowiedzieć się więcej o przeszłości tego regionu.

 

Bieszczadzki Park Narodowy

Mówiąc o Podkarpaciu trudno nie wspomnieć Bieszczad. Pogórze-Dynowskie  znajduje się na pograniczu Bieszczad. I stad już tylko parę kilometrów do Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Tutaj dzieci będą mogły cieszyć się pięknymi widokami gór, a także uczestniczyć w łagodnych wędrówkach dostosowanych do ich umiejętności.

 

Tak wiec jak widać Podkarpacie to kraina pereł i jest co zwiedzać ale zawsze musimy Pamiętać że kluczowym elementem spędzania czasu z dziećmi jest dostosowanie aktywności do ich wieku, zainteresowań i umiejętności. Podkarpacie oferuje wiele różnorodnych miejsc, które mogą dostarczyć ciekawych doświadczeń i wspólnych radosnych chwil z rodzina.

 

Poznaj alpaki osobiście!

Zapraszamy do naszej farmy w Jaworniku Polskim niedaleko Rzeszowa!